Zetky na IV. Svatokopeckém okruhu v Olomouci 19. srpna 2017

Olomoucký klub SKAM pořádal v sobotu 19. srpna IV. Vzpomínkový Svatokopecký okruh, který je určen pro vozidla vyrobená před rokem 1964 a klub ho od roku 2011 pořádá v lichých letech.
Zbrojovka byla tentokrát se šesti automobily druhou nejpočetnější flotilou vozidel, hned za nedostižnou Tatrou, která tu i díky poválečným modelům měla celou desítku aut.
Na sedmdesát posádek mělo sraz u olomoucké Vetarn Areny odkud se přejíždělo na výstavu do Smetanových sadů v areálu výstaviště Flora. Následoval přejezd do Hrubé Vody (okořeňený deštěm) přes Svatý Kopeček. Při odpoledním návratu pak povinné foto u Záloženského domu v Příkazích, kde se členové klubu SKAM fotili před pamětní deskou. Ta je tu od roku 2003 a připomíná založení klubu SKAM  v říjnu 1923. Ukončení bylo už tradičně v pevnosti Fort XX v Křelově.

Podívejte se jak to zetkám nejen na květiniové výstavě Flora slušelo.

A nezapomeňte, že 21. července 2018 bude  v Olomouci podobná akce, tentokrát pod názvem  XX. Hanácký okruh. Zapiště si toto datum a pokusme se společně trumfnout i ty Tatry. Na předchozím ročníku tu ostatně bylo zetek dokonce patnáct!

Za SKAM Olomouc Jiří Kohlíček
Foto: Tonda Malý, Karel Manek, Tom Malan